Long-O at Irons Well on 6th March 2005
Short (40)
8.1 km 160 m 9 C
Pl Name Club Age Clas Time
1 Neil Adams SOC M45 1:00:53
2 Peter Hambleton SARUM M60 1:03:03
3 Jan Belza SARUM M60 1:04:45
4 Dave Harper GO M50 1:05:28
5 Joe House SO M50 1:06:47
6 Susan Skinner SN W40 1:07:00
7 Paul Oldfield Ind M45 1:07:07
8 Keith Ellis BKO M40 1:08:51
9 Michael Yeo SOC M50 1:09:26
10 Colin Hicks SOC M50 1:09:51
11 Gwyn Davies SARUM M50 1:11:28
12 Mark Bristow TVOC M40 1:11:47
13 John Walmsley WIM M50 1:14:33
14 John Shucksmith WIM M55 1:18:21
15 Gill Tomlinson SOC W55 1:18:54
16 David Bland WIM M65 1:20:59
17 Mary Adams SOC W45 1:21:42
18 Carol House SO W45 1:22:31
19 Brian Hart SARUM M60 1:23:03
20 Kevin Pickering WIM M50 1:29:18
21 Mike Kite WIM M55 1:29:44
22 Freddy Parker SOC M16 1:31:56
23 Antonia Weeks GO W35 1:32:10
24 Liz Cook WSX W45 1:33:12
25 Andy Heath WIM M35 1:33:44
26 Alison Saunders HH W45 1:34:15
27 Norman Wilson SOC M50 1:35:30
28 Christine Smith BADO W60 1:42:22
29 John Warren WIM M65 1:43:14
30 John Higgins BOK M70 1:44:35
31 Nicola Johnson BOK W16 1:49:45
32 Nick Jackson MOK M60 1:49:53
33 Anne Palmer BOK W55 1:52:16
34 Alan Hooper WSX M60 1:52:45
35 Richard Thornton SARUM M60 1:52:53
36 Pat Hart SARUM W60 1:54:41
37 Joan Hambleton SARUM W60 1:57:02
38 Wendy White WIM W60 2:01:19
39 Christine Vince QO W50 2:31:21
Martin Yeo SOC M16 missed 1
Medium (46)
16.2 km 300 m 13 C
Pl Name Club Age Clas Time
1 Petr Junek SOC M21 1:46:11
2 Ian McIntyre INT M40 1:53:11
3 Martin Skinner SN M40 1:53:53
4 Jane Morgan SOC W45 1:54:48
5 Dan Chissick GALILEE M35 1:56:18
6 Jack Hutchison SOC M60 1:58:00
7 Doug Cook BAOC M40 2:05:18
8 Steven Horsler WIM M35 2:07:53
9 Mike Frizzell BADO M45 2:07:57
10 Mark Poole BADO M40 2:08:46
11 Alan Richards NGOC M55 2:13:13
12 John Ward OD M60 2:14:01
13 David Palmer BOK M55 2:14:22
14 David Funnell SO M40 2:16:23
15 David Saunders HH M45 2:17:55
16 Chris Johnson BOK M50 2:20:34
17 Roger Powell SO M55 2:21:33
18 Noel Smith WIM M40 2:22:47
19 Ian Bartlett QO M35 2:23:23
20 Richard Brightman WIM M65 2:27:39
21 Mark Larcombe QO M45 2:30:00
22 Robert Knapp SARUM M50 2:30:20
23 David Nixon SOC M60 2:31:04
24 Keith McCarthy SOC M21 2:32:54
25 Sarah Francis SN W35 2:35:09
25 K Bracher/Garside SOC M50 2:35:09
27 Angus Grandfield WSX M45 2:41:03
28 Ken Stimson SLOG M55 2:43:18
29 Karen French WIM W35 2:43:53
30 Arthur Vince QO M65 2:53:36
31 Robert Norley SOC M45 2:55:27
32 Mike Crockett QO M70 2:56:58
33 Linda Pakuls GO W45 2:57:00
34 Rob Hick WSX M45 2:58:21
35 Sue Hands WIM W55 3:05:37
36 Carolyn Marr OD W55 3:07:05
37 Julie Astin WSX W50 3:10:23
38 Rich Cole Ind M21 3:12:45
39 Richard Balmford Ind M35 3:18:41
40 Rosie Wych QO W45 3:21:00
41 S Phillips/V Hasaballa Ind/BOK M45/W40 3:23:13
42 Bridget Hooper (T2) SO W60 4:04:32
43 Susan Parker (T2) SO W65 4:04:33
Ron Cartwright SOC M50 missed 10
John Sadd BOK M55 rtd
Ian Rutherford Ind M40 wrong 7 (536 instead of 557)
Long (32)
26.3 km 500 m 20 C
Pl Name Club Age Clas Time
1 Jon Forster SOC M35 2:34:31
2 Nigel Bunn TVOC M40 2:35:31
3 David Currie SOC M21 2:40:17
4 Gavin Clegg BOK M50 2:58:44
5 Peter Smith SOC M40 3:09:52
6 Jeremy Wilde GO M50 3:21:19
7 Hugh Risebrow SOC M40 3:22:42
8 John Cook WSX M45 3:30:45
9 Christine Currie SOC W21 3:32:52
10 Richard Sansbury QO M35 3:46:21
11 Geoff Robberts WSX M50 3:46:26
12 Ian Pierce SARUM M60 3:47:52
13 Pete Halson SOC M40 3:51:03
14 Dave Marr OD M50 3:55:41
15 Peat Allan SOC M35 3:56:23
16 Andy Rimes QO M40 3:56:43
17 Mel Hawker WIM W40 3:57:52
18 Simon Leibling MRC M45 4:08:40
19 James Parker SO M60 4:15:17
20 Tim Carder SO M45 4:25:38
21 Damon Roberts Ind M50 4:31:46
22 Ted Townsend MOK M55 4:32:24
23 Graham James Ind M45 4:33:27
24 Judith Carder SO W45 4:52:53
25 Chris Turner Ind M40 4:54:34
26 Bryan Penny WIM M60 5:28:52
John Horton SOC M45 rtd (1st part 1:43:36)
Tim Britton WIM M21 rtd (1st part 1:49:42)
Stephen Hawker WIM M40 rtd (1st part 2:12:36)
Brian Palmer (T3) TVOC M60 rtd (1st part 2:29:39)
Jeff Slater (T3) Ind M21 rtd (1st part 2:29:39)
Simon Hewitt MRC M45 rtd